Långweekend med matlagningsaktivitet

Ett unikt tillfälle för dig som verkligen uppskattar lokala råvaror och viltkött! En hel helg med god mat, matlagning, en tur till vårt slakteri och historia. Kan det bli bättre?!

Välkomna till en fantastisk helg

Ni anländer fredag kväll och startar denna helg med hamburgare i puben. På lördagen startar ni er dag med vår härliga frukostbuffé, för att sedan få hänga på till vårt slakteri, där vår slaktare visar hur man bäst styckar ett djur. Efter kursen är det lunch. Gå sedan in i vår park eller gå någon av våra leder innan det är dax för matlagningsaktivitet, där ni lär er hur man ska tillaga vilt, sedan avnjuter ni det ni har tillagat, en tre rätters viltmiddag. På söndagen så avslutar ni er vistelse här med frukostbuffé och gå in i vår park för att se ståtliga älgar och hjortar.

En upplevelse som kommer bli ett minne för livet.

Ingår: logi (del i dubbelrum) och frukost, hamburgare i puben på fredagen, slakterikurs, lunch, matlagningsaktivitet och tre rätters middag. Entré till vår park, gå lördag eller söndag.

Pris:  3995 kr per person (del i dubbelrum) Enkelrumstillägg 300 kr

Datum: 13/10-15/10 (enda tillfället detta år)

Köp till: Vinpaket med våra utvalda viner.

Går endast att boka detta med boende och det är begränsat antal platser. (12 st)

Boka nedan eller ring oss på 0155-24 62 28